Így vigyázzunk a hangunkra online csevegéskor

Talán már megszoktuk az online találkozókat, és értekezleteket, illetve azt a formát, ahogy manapság egymáshoz kapcsolódunk. De van egy olyan szempont, amire talán eddig nem gondoltunk, mégis érdemes odafigyelnünk. Ez pedig a hangunk! A videós megbeszélések ugyanis igazi kihívást jelenthetnek a torkunknak!

A hiányos vizuális és audio jelek, hálózati akadozás és a nem verbális kommunikáció hiánya mind csökkentheti beszédünk minőségét. A videós hívások nagyszerű lehetőséget kínálnak mind a személyes, mind a munkával kapcsolatos kapcsolattartásra, ezért jó, ha tudjuk, hogyan kezeljük a hanggal kapcsolatos kérdéseket, hogy a legtöbbet kihozzuk ezekből a helyzetekből. A vezető szenior telefongyártó, Doro tanácsaival megfelelően karban tarthatjuk a hangunkat, az online világban is.

Hogyan óvjuk hangunk egészségét az online beszélgetéskor?

  • Használjunk fejhallgatót, vagy külső hangszórót, ami reálisabb hang-élményt nyújt.
  • Ideális egy külső mikrofon is a hangerőnk megfelelő szabályozásához. Egy ilyen eszközzel elkerülhető a folyamatos hangállítgatás.
  • Helyezzük a mikrofont 15-30 cm távolságra a szánktól, és törekedjünk arra, hogy a hangunk kb. 60–80 decibellel szóljon. Ezt egy ingyenes decibelmérő alkalmazással is ellenőrizhetjük.
  • Ne sajnáljuk a pénzt egy olyan székre, amely segít a helyes testtartásban, sőt, hatással van arra is, hogyan szól a hangunk. A képernyőt helyezzük közvetlenül magunk elé, ha lehet szemmagasságba. Ne kelljen se előre, se hátra hajolnunk miatta.
  • Hosszabb telefonhívásnál használjunk kihangosítót, vagy vezeték nélküli fülhallgatót. Semmiképp ne egyensúlyozzuk a készülékkel a vállunkhoz szorítva.
  • Jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy a hang és videó képe néha elcsúszhat egy online beszélgetés alatt. Már 1,2 másodperces késés is arra késztethet minket, hogy a válaszadót negatívan értékeljük. A valódi életben a hallgatás normális, de videóhívás esetén irritációt okozhat. Legyünk ezzel tisztában és legyünk türelemmel a másik fél iránt.
  • Ütemezzünk be rövid gyakori szüneteket, ha hosszabb videóhívásokat bonyolítunk akár magán, akár munka ügyben. Ez megakadályozza a hangunk elfáradását.
  • NE KIABÁLJUNK a videóhívásban! Képzeljük el, hogy az a személy, akinek beszélünk, CSAK olyan közel van, mint a mikrofonunk!

Már ennyi is elég, hogy karban tartsd a hangodat

  • Hangszálaink is megérdemlik a hidratálást! Napi 8 pohár víz már ideális folyadékpótlásnak tekinthető. Ha hosszú online megbeszélés előtt állunk, mindenképpen készítsünk a közelbe egy pohár vizet.
  • Meleg vízgőzös inhaláció segíthet a fáradt izmoknak regenerálódni. Próbáljuk ki pár percre, ha úgy érezzük, elfáradt a hangunk.
  • Rendszeresen tartsunk 5-10 perces hangpihenő időszakokat, amikor TELJESEN CSENDBEN vagyunk. Használjuk ki az időt meditálásra vagy légzőgyakorlatokra.
  • Használjunk párásítót abban a szobában, ahol a legtöbbet tartózkodunk, hogy növeljük a páratartalmat.
  • A testmozgás csökkenteni a stresszt, és a hangszálakat is ellazítja.

Ezekben a kihívásokkal teli időkben a kapcsolattartás szeretteinkkel kulcsfontosságú. Egy megfelelő minőségű online videós beszélgetés alatt akár úgy is érezhetjük, mintha egy helyen lennénk és ez azért is nagyszerű, mert a magány érzését is jelentősen csökkenthetjük. Ne feledjük, a távolság áthidalásának megtalálása minden korosztály számára nagyon fontos igény!

Forrás: The British Voice Association
Womagic

A womagic azoknak a 40 feletti nőknek szól, akik szeretik és élvezik az életet. Mi is ilyenek vagyunk. Egy közületek. Jó, hogy itt vagytok.