5+1 tipp, hogyan készülj fel az anyaságra

Alábbi cikkünkben összeszedtünk néhány olyan tanácsot, melynek betartásával kellő képpen fel tudnak készülni a kismamák a szülésre.

Az anyaságra való testi és pszichés felkészülés nélkülözhetetlen annak érdekében, hogy sikerüljön a várandósságot és az utána következő éveket úgy megélni, ahogyan az a nagy könyvben meg van írva. Természetesen nehézségek biztosan akadnak majd, de ha megvan a belső szilárd elhatározás, és tudod, mit áldoznál fel életedben azért, hogy anyává válhass, akkor a problémás helyzetek tulajdonképpen áthidalhatóvá válnak.

Készítsd fel a szervezetedet!

Családalapítás előtt állva fontos, hogy teljesen egészséges legyél. Akár kivizsgálásra is elmehetsz, de az étrend-kiegészítők és az egészséges táplálkozás is kiemelt jelentőséggel bírnak. Ebben az időszakban a dohányzást és az alkoholfogyasztást is mellőzni kell.

Beszéld meg az orvossal a szülési tervet!

Először is azt döntsd el, hogy hol szeretnél szülni. A hozzád legközelebb eső kórházban? Vagy egy speciális szülésközpontban? Ha ez megvan, már csak egy olyan orvosra lesz szükséged, akivel egyetértesz mindenben. Legyen szülési terved, beszéljétek meg, hogyan szeretnél szülni, milyen beavatkozásokat és fájdalomcsillapítókat szeretnél vagy mi az, amit semmiképp sem. Így kevesebb meglepetés ér majd a szülés napján.

Fotó: National Cancer Institute / unsplash.com

Kiegyensúlyozott 40 hét

Nem lehet elégszer hangsúlyozni a pszichés kiegyensúlyozottság fontosságát. Egyes kutatások szerint a baba pontosan érzi azt, hogy milyen lelkiállapotban van anyukája, és a magzatkori hatások akár személyiségfejlődésére is hatással lehetnek. A várandósság zökkenőmentes lezajlása is múlhat azon, hogy milyen folyamatok vannak a kismama lelkében. Ugyan a hormonok játéka gyakran hatással lehet a kedélyállapotra, de ez természetesnek mondható. A szeretetteljes környezet és a stressz kezelésének megtanulása egyaránt befolyásolhatják azt, hogy miként zajlik a terhesség időszaka.

Felkészülés a szülésre

Napjainkban egyre többen érdeklődnek az olyan szülésre felkészítő tanfolyamok iránt, melyek nem csak testileg, de pszichésen is hasznosnak bizonyulhatnak. A nagy napon minden információ jól jöhet, melyek birtokában ráadásul kevésbé szorongva gondolsz majd a rád váró feladatra.

Babaszoba és időbeosztás

A babaszoba praktikus kialakításáról és a szükséges eszközök, készítmények beszerzéséről már a várandósság idején gondoskodhatsz, így jól felszerelt környezet fogadhat majd, amikor hazaérkezel a babával. Amire azonban sokan nem készülnek fel eléggé, az a megváltozott életritmus és az újszerű elfoglaltságok. Még ha álmatlan éjszakákkal nem is kell számolnod, akkor is számos feladat vár a nap folyamán a kicsi ellátásával kapcsolatban. A zökkenőmentesen zajló első évek általában csak mesébe illő ámítások, viszont a kellő felkészültséggel, lelki kiegyensúlyozottsággal nem jelentenek majd áthidalhatatlan akadályt az első hónapok, évek.

Fotó: Omurden Cengiz / unsplash.com

Felkészülés a szülés utánra

A berendezett babaszoba mellett, fontos felkészülni egészségügyi szempontból is. A szülés utáni gyógyulási idő akár 6 hét is lehet, ugyanakkor mi is tehetünk azért, hogy ezt a folyamatot felgyorsítsuk. Használhatunk olyan kifejezetten akut sebekre kialakított kötszereket, melyek támogatják a sebek gyors összehúzódását. Ilyen például az Allegro Kft. által forgalmazott Smith&Nephew termékcsalád akut sebekre kialakított kötszerei. Illetve segíthetjük a gyógyulást olyan külsőleg alkalmazandó krémekkel, gélekkel, melyek hűsítik és gyorsítják a seb gyógyulását. A Schülke termékcsalád Octenisept sebgéle hatékony védőréteget képez a kórokozók ellen, így megóvja a sebet a fertőzésektől, elősegítve a természetes sebgyógyulást. De a legfontosabb, hogy a szülés utáni időszak a pihenésről és az összeszokásról szóljon.

Forrás: SZMO
Womagic

A womagic azoknak a 40 feletti nőknek szól, akik szeretik és élvezik az életet. Mi is ilyenek vagyunk. Egy közületek. Jó, hogy itt vagytok.