Újra tömegeket vonz a futás

A koronavírus után ismét a régi a lelkesedés a szabadtéri futórendezvények iránt, legalábbis ezt mutatja, hogy a Vivicittá városvédő futáson az előzetesen várt 10 000 fő helyett 13 927 futó vett részt.

A külföldi érdeklődőkből sem volt hiány, ugyanis 72 országból több, mint 1300-an indultak a versenyen. A Margitszigeten március 26-án és 27-én tartott kétnapos rendezvényen a félmaratonon kívül 10 és 7 kilométeres távokon is megmérethették magukat azok, akikben volt elég kitartás a téli időszakban is megfelelően készülni. Emellett lehetett váltóban, párban és trióban is indulni. A klasszikus félmaratoni 21 kilométeren a férfiaknál Sós Barnabás, a Margitszigeti Atlétikai Club sportolója teljesítette a leggyorsabban a távot: 1 óra, 10 perc és 14 másodperc alatt ért célba. A nőknél a Csömör SC versenyzője, Virág-Erdélyi Zsófia ért át elsőként a célvonalon, 1 óra 16 perc és 43 másodperces idővel.