Dagad a nemzetközi botrány a rövidpályás gyorskorcsolyázóknál

Nem hagyja annyiban Liu Shaolin Sándor elcsalt olimpiai aranyérmét a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság. Bár az ISU az óvást elutasította, mivel a szabályok szerint bírói döntést megóvni nem lehet, sportdiplomáciai szempontból annak is jelzésértéke volt, hogy ezt megtették.

A MOKSZ és a MOB közös közleményt adott ki, amely szerint a két szervezet kezdeményezte a férfi 1000 méteres versenyszám bíráskodásának felülvizsgálatát, és a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz fordul, hogy etikai vizsgálat induljon a döntést meghozó főbíró ellen. Hasonlóan igazságtalanul zárták ki a koreaiak versenyzőjét az elődöntőben, ők a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordulnak jogorvoslatért, de lesz egyeztetés a magyarok és a koreaiak között is, hogy közösen lépjenek fel az igazságtalanságok ügyében.

Kanada sem boldog, mivel az egyik kínai a nők 500m-es versenyén korcsolyázójuk alá lökte az egyik bóját, így a versenyzőjük érmes helyről korcsolyázva sodródott ki. Az – egyelőre – nem érintett országok is fel vannak háborodva, főként, mivel tartanak tőle, hogy a ma folytatódó rövidpályás gyorskorcsolya küzdelmek során is hasonlóan etikátlan módon fog lejteni a hazai pálya a kínaiaknak.

Kínai-kanadai bójás eset:

Womagic

A womagic azoknak a 40 feletti nőknek szól, akik szeretik és élvezik az életet. Mi is ilyenek vagyunk. Egy közületek. Jó, hogy itt vagytok.